Przenieś swoje zadłużenie do innego banku
Refinansowanie Kredytu Mieszkaniowego

Masz kredyt hipoteczny, który nie jest już tak atrakcyjny

Przenieś swój kredyt- minimum formalności, niskie oprocentowanie

Na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego?


Refinansowanie, czyli przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku jest popularną formą zmniejszenia rat. Może być opłacalne w szczególności, gdy pierwsza umowa z bankiem była zawarta w okresie niekorzystnych warunków rynkowych dla kredytobiorców – pozwala zmniejszyć marżę i tym samym wysokość zadłużenia. Refinansowanie hipoteki może więc okazać się dobrym wyborem. Po zdecydowaniu się na zmianę, pozostaje znaleźć lepszą ofertę i pozytywnie przejść formalności nowego banku, w którym chcesz spłacać kredyt mieszkaniowy. Refinansowanie kredytu to inaczej zaciągnięcie pożyczki u innego kredytobiorcy w celu spłacenia bieżącej należności. Dlaczego warto pomyśleć o zaciągnięciu nowej pożyczki? Głównym powodem jest to, że w czasie trwania programu Rodzina na Swoim kredyty hipoteczne do najtańszych nie należały. Sama marża wahała się od 3 % do 5 %, podczas gdy dziś rzadko przekracza 2%. Obecnie banki zabiegają o klienta dla tego wszelkie produkty finansowe, w tym pożyczki, są bardziej atrakcyjne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dodatkowo, sytuacja na rynku finansowym sprzyja kredytobiorcom – niska stopa procentowa wpłynęła na obniżenie wskaźnika WIBOR. Realna korzyść, jaka płynie z refinansowania kredytu hipotecznego, to obniżenie wysokości raty pożyczki. Będzie to możliwe dzięki zmniejszeniu oprocentowania lub wydłużeniu okresu kredytowania. Rozwiązanie takie zapewni nam stabilizację finansową, możliwość uregulowania należności bez szkody dla naszego miesięcznego budżetu. Jeśli nie zależy nam natomiast na zmniejszeniu wysokości raty, możemy dużo zaoszczędzić na ogólnych kosztach kredytu, które w konkurencyjnym banku mogą okazać się o wiele niższe niż u naszego obecnego kredytodawcy. Możemy to sprawdzić, porównując chociażby wysokość marży w obu instytucjach.

Jak przeprowadzić refinansowanie kredytu hipotecznego


Zanim zdecydujemy się na wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego, dzięki zaciągnięciu nowej pożyczki u innego kredytobiorcy, powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą obecną sytuację. Celem refinansowania ma być spłata pożyczki na korzystniejszych zasadach. By jednak tak się stało, warto najpierw zapoznać się z obecną umową kredytową. Większość banków pozwala na wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego, ale nie wszystkie zrobią to za darmo. Czasem taka decyzja może nas słono kosztować. Jeśli jednak warunki przedterminowej spłaty są możliwe do zaakceptowania, a konkurencyjny bank oferuję dużo tańszy kredyt, refinansowanie może okazać się idealnym rozwiązaniem dla beneficjentów programu Rodzina na Swoim. Spora część Polaków żyje z zaciągniętym kredytem mieszkaniowym. Konieczność płacenia comiesięcznej raty wyciąga z domowego budżetu mnóstwo pieniędzy. Na szczęście, jej wysokość można obniżyć poprzez refinansowanie kredytu. To rozwiązanie może również posłużyć do zmniejszenia całkowitej sumy zadłużenia

Jeśli ktoś zdecyduje się na refinansowanie, będzie się to praktycznie równać z faktem, że kredyt mieszkaniowy trzeba wziąć na nowo. Niestety, wiąże się to z koniecznością przejścia jeszcze raz przez wiele męczących procedur. Konieczna może być ponowna ocena zdolności kredytowej, kolejna wycena nieruchomości obciążonej hipoteką czy uzyskanie zaświadczenia o zadłużeniu z obecnego banku. Przenosząc kredyt trzeba będzie prawdopodobnie wykupić ubezpieczenie pomostowe oraz zapłacić za aktualizację księgi wieczystej. Po przebrnięciu przez to wszystko konieczna będzie oczywiście nadpłata kredytu w starym banku. Być może trzeba będzie też przenieść inne usługi, z których ktoś zdecyduje się skorzystać negocjując korzystniejszą umowę. Popularnymi produktami powiązanymi z kredytem hipotecznym są na przykład konto bankowe czy karta kredytowa. Jak widać, procedura nie jest prosta. Z tego właśnie powodu wiele osób nie podejmuje decyzji o refinansowaniu. Woli zacisnąć zęby i dalej spłacać zadłużenie na mniej korzystnych warunkach. Czasem warto jednak ponieść wysiłek związany z przeniesieniem kredytu. Korzyści mogą być spore, a przy formalnościach można przecież liczyć na pomoc doradcy, któremu zależeć będzie na pozyskaniu nowego klienta.

Refinansowanie kredytu z Rodziną na Swoim


Do września 2018 roku Polacy mogą skorzystać z dopłat w ramach MdM, następnie z Mieszkania Plus. Nie zapominajmy jednak, że pierwszym programem wsparcia zakupu mieszkania lub domu przez młodych Polaków był projekt Rodzina na Swoim. Założeniem przedsięwzięcia było pokrycie połowy rat odsetkowych przez nawet 8 lat. Udział w programie pozwolił wielu młodym ludziom spełnić marzenie o własnych czterech kątach. W latach 2007-2009 udzielono kredytów na łączną sumę 35 miliardów złotych. Największy rozkwit przypadł jednak na lata 2009-2013, to właśnie wtedy banki udzieliły prawie 180 tysięcy pożyczek. Nie trudno więc obliczyć, że dla większości beneficjentów niebawem skończy się okres, w którym mieli zagwarantowane dofinansowanie. Naturalną konsekwencją ustania dotacji będzie wzrost wysokości raty, co skutecznie nadwyręży domowy budżet wielu rodzin. Co zatem możemy zrobić, by zmniejszyć ratę kredytu hipotecznego? Receptą na kłopoty finansowe beneficjentów RnS może okazać się refinansowanie kredytu hipotecznego.

Nie czekaj! Już teraz wypełnij wniosek.

Nie czekaj!

FJuż teraz wypełnij wniosek.

Przenieś swoje zadłużenie do innego banku

Nie czekaj! Już teraz wypełnij wniosek.

Nie czekaj! Już teraz wypełnij wniosek.